حکم دادگاه لاهه برای دستگیری نتانیاهو جدی است

حکم دادگاه لاهه برای دستگیری نتانیاهو جدی است

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ممکن است کشور‌های اروپایی و آمریکا نتانیاهو را قربانی کنند تا رژیم صهیونیستی از باتلاق خارج شود.

حکم دادگاه لاهه برای دستگیری نتانیاهو جدی است

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری «اقطاع خبر»؛ حسن هانی‌زاده درباره خیزش دانشجویی در دانشگاه‌های آمریکا و کشور‌های اروپایی اظهار کرد: مسئله جنبش دانشجویی در آمریکا و اروپا یکی از مراحل تاریخی، حساس و سرنوشت‌ساز در غرب تلقی می‌شود.

کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: بعداز گذشت نزدیک به هفت ماه از نسل‌کشی در غزه و همراهی کشور‌های اروپایی و آمریکا با رژیم صهیونیستی در کشتار مردم بی‌دفاع غزه و سکوت نهاد‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در برابر این کشتار فجیع، اکنون وجدان ملت‌های غربی بیدار شده و این بیداری به‌ویژه در قشر دانشجو که از کنش‌گری بالایی برخورد نماد بیشتری پیدا کرده است.

وی ادامه داد: دانشجویان در برابر سکوت و تسلط صهیونیست‌ها در تمام ارکان حکومتی و اقتصادی و سیاسی آمریکا واکنش نشان داند و باتوجه‌به اینکه این نهاد‌های علمی و دانشگاه‌های آمریکا و اروپا تحت تسلط صهیونیست‌ها هستند و یهودی‌ها نفوذ بالایی بر مراکز علمی و دانشگاهی دارند این خیزش تغییر وسیعی در ساختار اجتماعی و سیاسی و آمریکا و اروپا به‌وجود خواهد آورد. این گسل تکان دهنده‌ای است که سراسر اروپا و آمریکا را فراخواهد گرفت و غربی‌ها ناچار می‌شوند در برابر جنایتی که صهیونیست‌ها در هفت ماه گذشته علیه مردم غزه انجام داده است چاره‌اندیشی کنند.

هانی‌زاده تاکید کرد: این جنبش، جنبشی واقعی است ک معلول بر آینده سکوت و همراهی سیاست‌های آمریکا با صهیونیست‌ها است. جنبش دانشجویی  به سرعت در سه ایالت آمریکا گسترده شد و به کشور‌ها و دانشگاه‌های مهم اروپایی گسترش پیدا کرد و اکنون در میان رهبران اروپایی و آمریکایی این سوال به‌وجود آمده که آیا از کابینه بنیامین نتانیاهو عبور کنند یا اینکه رژیم صهیونیستی را در این شرایط رها کنند تا سقوط کند و در برابر این همه فشار بین‌المللی سقوط کند.

این کارشناس بین‌الملل ادامه داد:گزینه‌ای که وجود دارد این است که ممکن است کشور‌های اروپایی و آمریکا به این جمع‌بندی برسند که نتانیاهو و کابینه او را قربانی کنند تا رژیم صهیونیستی از باتلاقی که در آن گرفتار شده خارج شود.

وی درباره رأی دادگاه لاهه درباره دستگیری نتانیاهو گفت: به نظر می‌رسد توافقی وجود دارد که دادگاه لاهه در آینده نتانیاهو و برخی افراد کابینه او را به دلیل جنایات جنگی تحت تعقیب قرار بدهد  و مانند آن چه اوایل دهه نود میلادی در بوسنی هرزگویین و صربستان رخ داد و رهبر صرب‌ها دستگیر و محاکمه شد این سرنوشت در انتظار نتانیاهو خواهد بود.

هانی‌زاده ادامه داد: این جنبش بعد از جنبش مردمی و دانشجویی در آمریکا پس از جنگ ویتنام دومین جنبش تاریخ در این کشور است و بسیار مهم و تاثیر گذار است و تغییرات اساسی در رفتار‌های سیاسی و اجتماعی آمریکا و کشور‌های اروپایی خصوصاً در رابطه با ملت‌های مسلمان ایجاد می‌کند و اگر ادامه پیدا کند تمام گسل‌های اجتماعی آمریکا و اروپا را در برمی‌گیرد.

کارشناس سیاست خارجی ادامه داد: خطر جدی نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه تمام اروپا و آمریکا را به شدت تهدید می‌کند و حتما تغییراتی اساسی را در سیاست‌های آمریکا و اروپا خواهیم دید.  

وی درباره حکم دادگاه لاهه خاطرنشان: حکم دادگاه لاهه کاملا جدی است و این امر منوط است به اینکه آیا نتانیاهو با ارتش خود به رفح حمله خواهد کرد و اگر این حمله انجام شد حتما حکم دادگاه دیوان کیفری لاهه اجرایی می‌شود و نه تنها بنیامین نتانیاهو بلکه برخی دیگر از اعضای کابینه او با عنوان جنایتکاران جنگی نیز تحت تعقیب قرار خواهند گرفت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای خبر/م
 

———-
منبع:آرمان

درباره ی خبرنگار اقطاع خبر

مطلب پیشنهادی

نقش ادارات ارشاد در ترویج فرهنگ ثبت رسمی

نقش ادارات ارشاد در ترویج فرهنگ ثبت رسمی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌عنوان متولی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *