نماینده مجلس: بافت و رابر خارج از جدول محرومیت کشور قرار دارند

نماینده مجلس: بافت و رابر خارج از جدول محرومیت کشور قرار دارند -اقطاع خبر

[ad_1]

 

به گزارش اقطاع خبر، صمدالله محمدی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی بررسی مشکلات زیرساختی شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه افزود: ظرفیت های دامداری، کشاورزی و معادن در حوزه شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه وجود دارد، یکهزار و ۲۰۰ نفر هیات علمی نخبه داریم اما باوجود این ظرفیت ها باز هم محروم واقع شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه زیرساخت واقعا مشکل داریم و همین امر سبب شده که حضور سرمایه گذاران در این منطقه با مشکل مواجه شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی هشت کیلومتر از باند دوم جاده کرمان – بافت گفت: این پروژه امید در دل مردم ایجاد می‌کند، نظام جمهوری اسلامی خدمات ارزنده بسیاری داشته اما این پروژه نزدیک به ۱۸ سال پیوست قانون است اما ۱۰۰ کیلومتر از ۱۶۰ کیلومتر مسیر کرمان پس از ۲ دهه هنوز معلوم نیست قرار است  چه اتفاقی برایش بیفتد.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی گفت: فقط سه کیلومتر از محور بافت – ارزوییه افتتاح و محور جیرفت – رابر و بافت – سیرجان به قتلگاه تبدیل شده اما در حوزه های دیگر استان و حوزه استحفاظی سایر  شهرستان‌ ها به شدت کار شده است.

وی با بیان اینکه سالها مردم از نبود خط ریلی بین سیرجان – بافت رنج می برند گفت: ما سه شهرستان داریم و ۵۰ درصد مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه مهاجرهستند و  بیش از ۹۰ هزار جمعیت داریم و مهاجران این شهرستان ها به شهر کرمان به‌همین میزان است.

محمدی تصریح کرد: بیش از جمعیت شهرستان رابر در سیرجان مهاجر داریم، بیش از ۵۰ درصد جمعیت ارزوییه در بندرعباس هستند که همه اینها به علت نداشتن شغل است و تنها مجموعه‌ای جلوی مهاجرت ۷۰۰ خانوار را گرفته همین فولاد است که کمک کنید در توسعه معادن به نتیجه برسیم.

وی یادآور شد: در آب روستایی سه شهرستان روستای قنات ملک یک ساعت در روز و روستای گنجان با ۷۰ شهید نمونه کشوری یک ساعت آب دارد شهرستان‌های رابر، بافت و ارزوییه از بی آبی رنج می برند.

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی گفت: در آینده نزدیک ارزوییه به کانون ریزگردها تبدیل خواهد شد و سالانه ۲ متر نشست آب و ۱۶ سانتیمتر نشست زمین را در این شهرستان داریم.

وی ادامه داد: امروز مشکل پروژه مسکن مهر که ۱۰ سال دغدغه مردم بود با حضور میدانی نایب رییس مجلس حل شد و همین انتظار را مردم از شما در دیگر مشکلاتشان ‌دارند.

محمدی با بیان اینکه ماده ۲۳ در دانشکده پرستاری اجرا شود گفت: برای نیروگاه سیکل ترکیبی بافت کارهایی انجام شده، یکهزار کیلومتر به برق خورشیدی اختصاص یافته که نیاز به حمایت دارد.

[ad_2]

درباره ی خبرنگار اقطاع خبر

مطلب پیشنهادی

سرباز امام زمان(عج) نوبتی نیست!

سرباز امام زمان(عج) نوبتی نیست!

[ad_1] به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری «اقطاع خبر»؛ شهید «عباس محمديان‌خنامان» يكم شهريور ۱۳۴۶، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *