امیدوارم حاج‌قاسم زمینه شهادتم را فراهم کند

امیدوارم حاج‌قاسم زمینه شهادتم را فراهم کند

پدر شهیدان عربندوی گفت: خوشحالم که فرزندانم در راه مکتب حاج‌قاسم شهید شدند امیدوارم که حاج قاسم زمینه‌ی شهادت همرزم‌اش را فراهم کند.

امیدوارم حاج‌قاسم زمینه شهادتم را فراهم کند

به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری «اقطاع خبر»؛ اربعین زائران سیدالشهدای مقاومت است، آن‌هایی که بر مولای خود اقتدا کردند، به همین منظور در کنار خانواده‌ زرندی رفتیم که بیشترین شهید را در راه حاج قاسم سلیمانی تقدیم کردند.

آقای عربندوی پدر دو شهیده عربندوی و پدربزرگ سبحان علیزاده، بزرگ مرد کوچک و نامدار، پدری که با صلابت از شهادت فرزندانش و عاقبت به‌خیری آن‌ها خرسند بود.

_ چند فرزند دارید؟

در حالی که قطره اشکی از گوشه‌ی چشمش می‌چکید گفت: ۶ فرزند داشتم، چهار دختر و دو پسر، که دختر بزرگ و کوچکم به شهادت رسیدند.

_از روز حادثه برایمان بگویید؟

صبح ۱۳دی‌ماه دختر ۲۸ ساله‌ام برای رفتن به گلزار شهدای کرمان از من اجازه گرفت که بعد از پرسیدن جزئیات به او اجازه رفتن دادم و گفتم برای پابوسی سردار نیازی به اجازه من نیست.

_ از دخترانتان برایمان بگویید؟

دخترم مهدیه همیشه ختم قرآن و صلواتش به راه بود، هر وقت که به ما سری می‌زد سریع آماده‌ رفتن می‌شد تا به ختم‌هایش برسد، در ۴۰ سالگی و به بهترین شکل ممکن به شهادت رسید.

_ از این چهل روز برایمان بگویید؟

فرزندانم و نوه‌ خوش‌زبانم در راه مکتب حاج قاسم به شهادت رسیدند، به آن‌ها افتخار می‌کنم، امید شفاعت از آن‌ها دارم. با حاج‌قاسم همرزم بودم و با شناختی که از او داشتم از اینکه فرزندانم در راه مکتب او به شهادت رسیدند خوشحالم و از حاج‌قاسم می‌خواهم زمینه‌ شهادتم را فراهم کند تا جگرسوخته‌ام التیام یابد.

بودن دقایقی در کنار پدر و مادر این شهدا چنان آرامشی به دلم داد که قابل توصیف نبود پدر جگرسوخته‌ای که میوه‌های دلش به شهادت رسیده بودند و او محکم و با صلابت به آرمان‌هایش دلبسته بود و شهادت آنان را افتخار می‌دانست. مادری که با زحمت آن‌ها را بزرگ کرده‌ بود اما با اقتدار و صبر زینب (س) گونه می‌گفت فدای سر امام حسین (ع) و حضرت زینب سلام‌الله‌علیها.

انتهای خبر/زارعی

———-
منبع:آرمان

درباره ی خبرنگار اقطاع خبر

مطلب پیشنهادی

ایام پایانی ماه رمضان را دریابید

ایام پایانی ماه رمضان را دریابید

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زرند گفت: یکی از با فضیلت‌ترین ایام و لیالی ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *